۷ کتاب صوتی روانشناسی که زندگی‌تان را تغییر می‌دهند

۷ کتاب صوتی روانشناسی که زندگی‌تان را تغییر می‌دهند

همه ما دوست داریم که زندگی شخصی خود پیشرفت کنیم، با خانواده مهربان باشیم، کاری جذاب را تجربه کنیم و با موفقیت درسمان را به اتمام برسانیم اما به دلایل مختلفی ممکن است نتوانیم به چنین اهدافی دست پیدا کنیم. برخی از اختلال‌های روانی می‌توانند مانع از شکوفایی استعدادهای ما شوند و بخش زیادی از توان ما را بگیرند. با این حال کتابی‌هایی نوشته شده‌اند که می‌توانند مشکلات ما را کاهش دهند و به عنوان مکملی برای درمان مورد استفاده قرار بگیرند. تعدادی دیگر کتاب صوتی روانشناسی نیز وجود دارد که به توسعه فردی کمک می‌کند ارائه راهکارهایی برای دستیابی به موفقیت شخصی، موفقیت شغلی و افزایش اعتماد به نفس در این کتاب‌ها وجود دارد. این آثار  فوق العاده به ما یاد می‌دهند تا چگونه قدرت هوش و حافظه خودمان را شکوفا کنیم و روابط اجتماعی خود را بهبود دهیم. به طور کلی روانشناسی و موفقیت در زندگی دو مفهومی هستند که به یک دیگر وابستگی زیادی دارند. حتما نام افرادی نظیر جول اوستین، اسپنسر جانسون، آنتونی رابینز و کاترین پاندر به گوشتان خورده است. این سخنرانان شهرت بسیاری در حوزه کتاب‌های مرتبط با سبک زندگی و توسعه فردی دارند. در این یادداشت قصد داریم کتاب‌هایی از نویسندگان مشهور و موفق دیگر را معرفی کنیم.

اگر وقتتان کم است و امکان مطالعه نسخه متنی این آثار را ندارید، می‌توانید با دانلود کتاب صوتی روانشناسی مورد علاقه تان، از آن لذت ببرید.

خرید کتاب‌های روانشانسی کاربردی 

-پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز، آپریل ۲۰۲۲

کتاب صوتی پرورش، تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان

۷ کتاب صوتی روانشناسی که زندگی‌تان را تغییر می‌دهند

بسیاری از ویژگی‌های فردی انسان‌ها تا قبل از ۷ سالگی‌شان شکل می‌گیرد به همین دلیل است که توجه به سلامت روان کودکان و تربیت درستشان اهمیت بالایی دارد.  تربیت فرزندان مهارتی است که والدین باید آن را به درستی یاد بگیرند تا  بتوانند فرزندی با اعتماد به نفس بالا، مودب و خلاق داشته‌ باشند. در این کتاب دکتر هلاکویی تکنیک‌هایی برای تربیت بهتر کودکان به والدین یاد می‌‌دهد. توصیه‌های این کتاب برای والدینی که کودک سه تا هفت سال دارند بسیار مناسب است. در اثر فوق علاوه بر فراگیری تکنیک‌ها و توصیه‌ها با ساختار ذهن کودک  و فرایند رشد آن نیز آشنا خواهیم شد.

کتاب صوتی پرورش، تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان

کتاب صوتی نیمه تاریک وجود

۷ کتاب صوتی روانشناسی که زندگی‌تان را تغییر می‌دهند

داشتن زندگی آرام بدون دانستن درون خودمان امکان ناپذیر است. کتاب نیمه تاریک وجود ما را با بخشی از درونمان آشنا می‌کند که شناخت زیادی نسبت به آن نداریم. در فصل اول کتاب که جهان بیرون جهان درون نام دارد به معنای نیمه تاریک وجود  آشنا می‌شویم و به ضرورت شناخت آن پی می‌بریم.  در ادامه کتاب نیز با روش‌هایی آشنا می‌شویم که این شناخت درونی را افزایش می‌دهند و به یکپارچگی درونی‌مان کمک می‌کنند. این کتاب تحت تاثیر آراء و اندیشه‌های کارل گوستاو یونگ روانشناس برجسته سوئیسی نوشته شده است. یونگ را بیشتر با شخصیت شناسی و مفهوم کهن الگوها و ناخودآگاه جمعی می‌شناسند. این مفاهیم در کتاب فوق به کار گرفته شده‌اند.

این کتاب توسط دبی فورد، سخنران، معلم و نویسنده آمریکایی نوشته شده است. او در سال ۱۹۵۵ دیده به جهان گشود و پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و دبیرستان به دانشگاه جی اف کندی رفت و در آن روانشناسی خواند. دبی فورد به ارتباط میان روانشناسی و معنویت  علاقه بسیاری دارد و آثار گوناگونی در این زمینه تالیف کرده است. اثر فوق در سال ۱۹۹۸ در ایالات متحده آمریکا منتشر شد و کمتر از دو سال بعد به لیست آثار پرفروش روزنامه نیویورک تایمز راه پیدا کرد.

دبی فورد در سال ۲۰۱۳ و بر اثر ابتلا به سرطانی که دوازده سال با آن درگیر بود، درگذشت. اما آثار او زندگی بسیاری از افراد را نجات داده و آن‌ها را به آرامش رسانده است.

خرید کتاب‌های روانشانسی کاربردی 

کتاب صوتی اسرار ذهن ثروتمند

۷ کتاب صوتی روانشناسی که زندگی‌تان را تغییر می‌دهند

بسیاری از جوانان دوست دارند تا ثروتمند باشند و با داشتن منبع درآمد مستقل به استقلال دست پیدا کنند. اما این کار به نظرشان چندان آسان نیست. کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر به ما می‌گوید که چگونه مسی‌توانیم در زمینه مالی به موفقیت دست پیدا کنیم. در گام اول این کتاب درباره طرح اولیه پول در ذهن می‌آموزیم.

ما نیازمند تغییر دادن ذهنیتمان نسبت به پول هستیم، برخی از افراد پول زیاد داشتن را معادل دزدی و اسراف بیشتر می‌دانند اما به راستی این چنین نیست. کتاب فوق به ما از ۱۷ تفاوت فکری میان افراد ثروتمند و فقیر می‌گوید و هر کدام از این تفاوت‌ها را توضیح می‌دهد. به عبارت دیگر تغییر باورها و ذهنیت‌های ما می‌تواند کمکمان کند تا به استقلال مالی دست پیدا کنیم.

آقای تی هارو، نویسنده، کارآفرین و تاجر موفقی است که توانسته به مرور مالک سی کسب و کار شود. سرمایه اولیه او برای شروع کارش تنها دو هزار دلار بود و او با آن فروشگاه لباسی باز کرد که لوازم تناسب اندام می‌فروخت. اما به تدریج تعداد این مغازه‌ها را گسترش داد و به ثروتی فراوان دست پیدا کرد. کتاب صوتی اسرار ذهن ثروتمند یکی از پرطرفدارترین آثار اوست زیرا مطابق با تجربه‌های عینی نویسنده نوشته شده است. این اثر پس از انتشار به لیست کتاب‌های پرفروش آمازون راه یافت  و به سرعت به زبان‌های دیگر ترجمه شد. ترجمه این کتاب به فارسی توسط نازنین آذرسا و در سال ۱۳۹۷ انجام شده است. این کتاب لحن ساده و قابل فهمی دارد و برای درک توصیه‌های آن لازم نیست که در امور مالی متخصص باشید.

کتاب صوتی باشگاه پنج صبحی‌‌ها

۷ کتاب صوتی روانشناسی که زندگی‌تان را تغییر می‌دهند

برخی از عادت‌های ساده می‌توانند زندگی ما را دچار تغییر و تحول کنند. همه ما در زندگی خود با محدودیت زمان روبرو هستیم اما چقدر به آن توجه می‌کنیم؟ حقیقت این است که افراد ثروتمند برای زمان خود ارزش زیادی قائل هستند. باشگاه پنج صبحی‌ها  کتابی است که در فصل‌های مختلفش به ما یاد می‌دهد تا چگونه از زمان خود استفاده کنیم. در این کتاب تکنیک‌های زیادی برای داشتن زندگی با برنامه و منظم وجود دارد.

این کتاب سیر داستانی جذابی دارد و به هیچ عنوان مشابه دیگر کتاب‌های انگیزشی و توسعه فردی نیست. در ابتدای داستان دو فرد غریبه با شخصیتی ثروتمند آشنا می‌شوند و تلاش می‌کنند تا دستورالعمل‌های این شخصیت ثروتمند را انجام دهند. این فرد همواره پنج صبح از خواب بیدار می‌شود و  سحرخیز بودن را دلیلی برای کامروایی خود می‌داند! او در حقیقت با بیدار شدن زودهنگام  به زندگی خود نظم بیشتری می‌بخشد و به همین دلیل در کار و زندگی شخصی خود موفق تر است.

توصیه‌های موجود در این کتاب به هیچ عنوان سخت و پیچیده نیستند و آن‌ها را می‌توان انجام داد. اما چیزی که اهمیت دارد استمرار در انجام دادن آن‌هاست.

این کتاب توسط  رابین شارما نویسنده و سخنران برجسته کانادایی نوشته شده است. از این نویسنده آثار دیگری نیز در حوزه توسعه فردی و روانشناسی وجود دارد. کتابی که در پیشرو دارد  توسط مترجمان مختلفی نظیر صدرا صمدی دزفولی، مهناز صادقی و رضا اسکندری آذر به فارسی برگردانده شده است.

خرید کتاب‌های روانشانسی کاربردی 

کتاب صوتی قانون جذب

۷ کتاب صوتی روانشناسی که زندگی‌تان را تغییر می‌دهند

وجود افکار منفی و نامناسب معمولا برای ما اتفاقات بدی را به همراه دارد و روی عملکردمان اثر منفی می‌گذارد. کتاب قانون جذب تلاش دارد تا به صورت علمی تاثیر افکار منفی بر روی عملکرد ما را بررسی کند. به عبارت دیگر اگر افکار مناسبی را جایگزین فکر منفی کنیم انجام دادن کارهایمان راحت‌تر خواهد شد. این کتاب به صورت مرحله به مرحله و هشت فصل به ما می‌آموزد که  چگونه با تغییر افکارمان به زندگی آرام‌تری دست پیدا کنیم.

مایکل لوسیر یکی از سخنرانان پرطرفدار آمریکایی است او در۲۲ ژانویه سال ۱۹۶۲ به دنیا آمد اما زندگی‌اش در ابتدا خوب نبود او به مدت ۸ سال در محیطی کسل کننده به عنوان کارمند مشغول به کار بود. نهایتا یک روز تصمیم گرفت تا  از کارش استفاده دهد و چیزهای جدیدی را تجربه کند. از مایکل لوسیر سخنرانی‌ها  و کتاب‌های گوناگونی بر جای مانده است که می‌توانند کیفیت زندگی شخصی ما را بالا ببرند.

خرید کتاب‌های روانشانسی کاربردی 

کتاب صوتی اثر مرکب

۷ کتاب صوتی روانشناسی که زندگی‌تان را تغییر می‌دهند

به راستی راز موفق شدن چیست؟ آیا باید کارهای سخت و طاقت فرسایی انجام بدهیم تا به ثروت و آرلامش دست پیدا کنیم؟ بسیاری چنین باوری  را دارند اما دارن هاردی این گونه فکر نمی‌کند. دارن هاردی نویسنده، سخنران و مربی آمریکایی است که آثار فراوانی در زمینه موفقیت و توسعه فردی منتشر کرده است. وقتی هاردی ۱۸ ساله بود درآمدی معادل ۱۰۰ هزار دلار داشت و در هنگام بیست و چهار سالگی ثروتش به یک میلیون دلار رسیده بود.  هاردی به علت دانش اقتصادی بالای خود به شرکت‌های مختلف نیز  مشاوره می‌دهد. او در حال حاضر ۵۱ سال دارد و در شهر سن دیه گو ایالت کالیفرنیا ساکن است.

کتاب اثر مرکب این نویسنده در سال ۲۰۱۰ منتشر شد و خیلی زود به لیست کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز و آمازون راه یافت. این کتاب تاکید دارد که بسیاری از رفتارهای ما تحت تاثیر ناخودآگاه‌مان انجام می‌گیرد و شکلی رادی ندارد. به همین دلیل تعدادی از عادات و رفتارهای معمولی ما نشان دهنده باور و نوع نگاهی هستند که در زندگی‌مان وجود دارند و نهادینه شده‌اند. این  کتاب به ما کمک می‌کند تا چنین عادات و رفتارهایی را بشناسیم و بفهمیم از چه چیزی ریشه می‌گیرند و پس از آن با تغییر رفتارها ( جایگزین کردن رفتار خوب با کار نادرست) به تدریج عملکردمان را بهبود دهیم. تغییر سبک زندگی روزانه ما و برخی از رفتارهای معمولی به باور این نویسنده می‌تواند تغییرات بنیادینی برایمان به همراه بیاورد. این اثر یکی از بهترین کتاب های روانشناسی و توسعه فردی در ایران محسوب می‌شود و توسط نویسندگان گوناگونی به فارسی ترجمه شده است.

خرید کتاب‌های روانشانسی کاربردی 

کتاب صوتی اعتماد به نفس 

۷ کتاب صوتی روانشناسی که زندگی‌تان را تغییر می‌دهند

همه انسان‌ها دارای استعدادها و توانایی‌های گوناگون هستند اما گاهی اوقات به دلیل ضعف اعتماد به نفس سراغ شکوفایی استعدادهای خود نمی‌روند. این مشکل تاثیر نامناسبی بر زندگی آن‌ها می‌گذارد اما راه برطرف کردن آن نیز چندان سخت نیست.  کتاب اعتماد به نفس به ما کمک می‌کند تا راه رسیدن به رضایت درونی را پیدا کنیم. این اثر سرشار از راهکارهای جذاب و تاثیر گذار است تا به کمکش بتوانیم به خودباوری واقعی دست پیدا کنیم. کتاب دیگری به همین نام توسط برایان تریسی نیز نوشته شده است.

این کتاب توسط باربارا دی آنجلیس روانشناس، نویسنده و سخنران آمریکایی نوشته شده است. این روانشناس مشهور بیش از ۱۴ جلد کتاب دارد که به بیش از بیست زبان مختلف ترجمه شده‌اند. کتاب صوتی اعتماد به نفس این نویسنده توسط لقمان سرمدی و به همت انتشار سعید نوین به زبان فارسی ترجمه شده است.

چرا باید کتاب‌های صوتی روانشناسی را گوش دهیم؟

هیچ چیزی به اندازه آگاهی یافتن نسبت به خودمان نمی‌تواند کمکمان کند تا بر مشکلات خود غلبه کنیم. کتاب‌های روانشناسی و توسعه فردی چنین کاربردی دارند و می‌توانند ما را در زندگی فردی، روابط اجتماعی و موقعیت شغلی‌مان ارتقا بدهند.

خرید کتاب‌های روانشانسی کاربردی 

امتیاز دهید!

1 دیدگاه دربارهٔ «۷ کتاب صوتی روانشناسی که زندگی‌تان را تغییر می‌دهند»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.