چگونه فردی جذاب شویم؟ ۱۰+۱ راه برای دستیابی به شخصیت جذاب

چگونه فردی جذاب شویم؟ ۱۰+۱ راه برای دستیابی به شخصیت جذاب

وقتی کلمه جذاب را می شنویم، شاید اولین چیزی که به ذهن می رسد زیبایی ظاهری باشد. در حالی که ظاهر زیبا تنها یکی از معیارهای بسیار کوچک برای جذابیت است! زیبایی ظاهری یک فرد فقط برای برخی افراد مهم است، اما برای بیشتر افراد این مهم ترین ویژگی جذابیت نیست.

گزینه‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند شخصیت شما را افزایش دهند و دیگران و قلب‌هایشان را مجذوب خود کنند. . در این مقاله از مجله بوکاپو به ۱۱ مورد از مهمترین این پارامترها اشاره می کنیم.

چگونه یک فرد را جذاب کنیم؟

اگر بخواهیم کلمه “شخصیت” را خیلی کوتاه توصیف کنیم، شخصیت اصطلاحی است که وضعیت جسمی و روحی یک فرد را توصیف می کند. در موقعیت‌های مختلف، باید بدانید که چه ویژگی را نشان دهید تا دیگران را تحت تأثیر قرار دهید.

مهم نیست چند سال دارید. چه نوجوان باشید و چه یک فرد مسن، همیشه جایی برای پیشرفت وجود دارد. رشد شخصی می تواند زندگی شما را تحریک کند و شما را در آداب معاشرت حرفه ای و جذاب تر کند.

۱۰ راه برای بهبود شخصیت شما که شما را جذاب تر می کند

در اینجا چند روش وجود دارد که به شما کمک می کند تا شخصیت خود را جذاب تر و جذاب تر کنید.

 1. یادگیری مهارت های اجتماعی

مردم شخصیت جذابی دارند، جذاب هستند. اگر ندانید چگونه با مردم به درستی ارتباط برقرار کنید، هرگز به دیگران این فرصت را نمی دهید که شما را بشناسند.

مردم معمولاً ما را بر اساس نحوه برقراری ارتباط قضاوت می کنند. در مقاله ما تکنیک های کاربردی و مهم برای ارتباط موثر با دیگران

 1. سبک سفارشی داشته باشید

سبکی را پیدا کنید که برای شما راحت تر باشد و بتوانید خود را بهتر به دیگران معرفی کنید. این چیزی است که می توانید در طول زمان کشف و توسعه دهید. به این ترتیب در ابتدا به بازوها و پاهای خود حالت نمی دهید. اگر می بینید که از یک سبک خسته شده اید، می توانید به راحتی به سبک دیگری تغییر دهید.

سبک خود را داشته باشید

معنی استایل در ظاهر شماست. سبک منحصر به فرد خود را بیابید و با آن دل خود و دیگران را شاد کنید. نکته مهم در انتخاب سبک مناسب این است که سبکی که انتخاب می کنید با شخصیت شما همخوانی داشته باشد و به نوعی از شخصیت درونی شما نشات می گیرد.

احتمالاً در شناخت خود با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد. برای اینکه خودتان را بهتر بشناسید و در تصمیم گیری قاطع تر باشید، توصیه می کنیم خلاصه کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» نوشته رولف دوبلی را بخوانید.

 1. آرام باشید

حتی اگر در موقعیتی هستید که هراس بر شما غلبه می کند، سعی کنید خونسردی خود را در ظاهر حفظ کنید و چیزی نگویید. آرامش در لحظات سخت و استرس زا که باعث ایجاد اضطراب در هر کسی می شود، می تواند شما را از نظر شخصیتی باهوش تر و جذاب تر کند.

یکی از کارهایی که باید در این زمینه انجام دهید تقویت هوش هیجانی است. روانشناس مشهور دانیل گلمن اولین کسی بود که این مفهوم را تعریف کرد. او این هوش را رمز موفقیت می داند. گلمن راهبردهای عملی خود برای افزایش این هوش را در کتابی درباره هوش هیجانی گردآوری کرده است. در بخشی از این کتاب، او درباره مدیریت احساسات با هوش هیجانی صحبت می‌کند که می‌تواند به شما کمک کند در موقعیت‌ها و لحظات سخت آرام بمانید.

 1. به خودت شک نکن!

هر از چند گاهی شایستگی های خود را به خود یادآوری کنید و در تصمیم گیری های خود قاطع باشید. به زمزمه های درونی خود که مانع از موفقیت شما می شود گوش ندهید. همان اعتماد به نفس و عزت. با هدف روح

ناتانیل براندون معتقد است که رضایت و زندگی شادتر از داشتن انگیزه و عزت نفس ناشی می شود. او آموزه های خود را در کتابی به نام شش ستون عزت نفس جمع آوری کرد. برای خواندن این کتاب اینجا را کلیک کنید.

 1. خوشبین باشید

خوش بینی مسری است! هیچ کس دوست ندارد با کسی باشد که مدام از زمین و زمان شاکی است یا فقط نیمه خالی لیوان را می بیند. علاوه بر این، بدبینی برای یک بدبین چیزی جز درماندگی و بد خلقی نیست.

خوشبین باشید

خوش بینی را می توان از کودکی آموزش داد. مارتین سلیگمن در کتابی خوش بینانه برای کودکان، راه هایی را به والدین ارائه می دهد که بتوانند مهارت های شناختی و اجتماعی فرزندان خود را تقویت کنند و در جامعه ای که در برابر هر سختی و شکستی مقاومت می کند، مانند کوه دماوند، فرزندی خوش بین به دنیا بیاورند.

  1. محکم باشید

مداوم بودن به معنای قابل پیش بینی بودن نیست. این به معنای پیگیری و تداوم منظم است. انعطاف‌پذیری به شما کمک می‌کند عادت‌های مثبتی برای موفقیت ایجاد کنید.

از قدیم گفته اند که سنگ بزرگ نشان نمی دهد. اگر می خواهید سبک زندگی و عادات خود را تغییر دهید، باید از چیزها و عادات کوچک شروع کنید. در کتاب عادات اتمی، جیمز کلر نکاتی را برای ایجاد و پایبندی به عادات جدید ارائه می دهد. به یاد داشته باشید که افراد انعطاف پذیر برای همه جذاب هستند. این ویژگی را دست کم نگیرید.

   1. سعی نکنید همه چیز را به خود نشان دهید!

به خاطر داشته باشید که لازم نیست همه چیز باشید. وقتی عیب‌های خود را بیان می‌کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که مردم با شما ارتباط برقرار کنند و سریع‌تر به شما اعتماد کنند. اصلاً نیازی نیست که خود را یک شخص نشان دهید.

شما را به تماشای تد لسو دعوت می کنیم. هر قسمت از این مجموعه را می توان از دید یک جلسه درمانی دید. شخصیت اصلی این سریال از افشای ایرادات خود ابایی ندارد و همین امر باعث می شود دیگران راحت تر با او ارتباط برقرار کنند و به نوعی او را راز خود بدانند.

سعی نکن خودت را همه‌ چیز تمام نشان دهی

زیرا بر دیگران تأثیر بگذارید و بتوانید از عهده هر شخص و هر انتقادی برآیید، کمتر از “هدف =” استفاده کنید _ Blank “rel =” noopener”> کتاب “چگونه دیگران را جذاب کنیم”

برای شما باز است.

 1. برای خودتان زندگی کنید

افرادی که با هدف زندگی می کنند بسیار جذاب هستند زیرا می توانند قدرت و اقتدار درونی خود را نشان دهند. تمرکز بر آنچه دیگران در مورد شما فکر می کنند، اتلاف وقت و انرژی است.

دانش راه های تعیین هدف در زندگی شما می توانید اهداف خود را در زندگی تعیین کنید و با بیرون آمدن از عدم اطمینان، برای رسیدن به آنها تلاش کنید. می دانید، این تلاش یکی از ویژگی های افراد جذاب است.

 1. کاریزماتیک باشید!

کاریزماتیک بودن را با ترس از دیگران اشتباه نگیرید! حتماً در زندگی خود با افرادی ملاقات کرده اید که واقعاً جذاب هستند، اما دقیقاً نمی دانید چرا آنها جذاب هستند!

اگر بخواهیم خیلی مختصر بگوییم کاریزما چیست، می‌توان گفت که کاریزما مجموعه‌ای از ویژگی‌های شخصیتی است که فرد را در نظر دیگران جذاب، الهام‌بخش و در برخی موارد مثال زدنی می‌کند.

اگر می خواهید گامی به سمت کاریزما بردارید، توصیه می کنیم خلاصه داستان “افسانه کاریزما” اثر اولیویا فاکس را در بوکاپو از دست ندهید.

  1. مهارت های نرم را دست کم نگیرید!

بیایید ابتدا یک پاراگراف داشته باشیم! طبق یک مطالعه دانشگاه هاروارد، ۸۵ درصد از موفقیت در کار به مهارت های نرم بستگی دارد.

مهارت های نرم

متقاعدسازی یکی از مهارت های نرمی است که همه برای جذاب و موفق بودن به آن نیاز دارند. کریس ویدنر در کتاب هنر نفوذ چهار قانون طلایی را آشکار می کند. تأثیرات یادآوری می کند که بدون آنها، افراد ممکن است موفق نشوند.

چگونه صحبت کنیم تا شخصیتی جذاب داشته باشیم؟

یکی از مهمترین شاخص های جذابیت شما نحوه صحبت با دیگران است. لحظه ای به افراد جذابی فکر کنید که مکالمه آنها بر شما تأثیر گذاشته است. لازم نیست راه دور بروید، همچنین می توانید در جلسات کاری یا مهمانی هایی که شرکت کرده اید شرکت کنید. یادتان هست این افراد چگونه صحبت می کردند؟

چند نکته و ترفندی در این زمینه وجود دارد که برخی از آنها را با هم توضیح خواهیم داد:

   1. اولین برخورد

اولین برخورد همیشه ذهنیتی را ایجاد می کند که تغییر آن سخت است. همیشه سعی کنید وقتی برای اولین بار با افرادی که قرار است ببینید لبخند بزنید و از قبل در مورد آنها تحقیق کنید و قصد دارید با آنها به اشتراک بگذارید. رسانه های اجتماعی می توانند در این تحقیق به شما کمک کنند.

برای مثال، اگر قرار است با فردی که مدیتیشن و یوگا است ملاقات کنید، می توانید موضوعی را با آن موضوع باز کنید. حتی اگر در مورد آن اطلاعی ندارید، می توانید بحث را با پرسش در مورد فواید و تأثیر آن بر زندگی خود ادامه دهید.

   1. صداقت

این بخش خود توضیحی است. آیا می توانید کسی را پیدا کنید که عاشق دروغ گفتن باشد؟ وقتی یک دروغ فاش می شود، چه احساسی نسبت به یک شخص دارید؟

   1. چگونه دیگران را تحسین کنیم

خط باریکی بین ستایش و چاپلوسی این. بسیاری از مردم حتی از تمجید شدن خوششان نمی آید. حرفه خوب شما حتی ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد. حالا راه حل چیست؟ تمجید غیر مستقیم! این ستایش را می توان از طریق یک واسطه به آن افراد منتقل کرد.

نحوه ستایش دیگران

البته، با افرادی که با آنها رابطه نزدیک دارید، می توانید مستقیماً به آنها نگاه کنید. آنها را تحسین کنید و کارهای خوب آنها را به آنها بگویید.

   1. تماس تلفنی موفق

آمار نشان می دهد که افراد ۳۰ درصد از انرژی صدای خود را در طول مکالمه تلفنی از دست می دهند. البته راه هایی برای داشتن یک مکالمه تلفنی موفق وجود دارد:

وقتی فردی را که پشت تلفن است شناسایی کردید، مانند یک دوست قدیمی به او سلام کنید. با این کار آنها احساس صمیمیت می کنند و شما می توانید با شور و اشتیاق به مکالمه تلفنی خود ادامه دهید.

این و سایر تکنیک‌های عملی برای جذاب‌تر کردن شخصیت شما از طریق مکالمه را می‌توانید در کتاب «پیدا کردن لیل لوندز» چگونه با همه صحبت کنیم پیدا کنید. شما را به خواندن این کتاب کاربردی و جذاب تشویق می کنیم.

سوالات متداول

چگونه شخصیت جذابی داشته باشیم؟

برای داشتن یک شخصیت جذاب، باید یک سری اقدامات را دنبال کنیم و روی برخی از ویژگی های داخلی خود روی Work کلیک کنیم و آنها را بهبود دهیم. ویژگی هایی مانند کاریزما، خوش بینی، پشتکار، مهارت های ارتباطی و اجتماعی، عزت نفس، اعتماد به نفس، خونسردی و غیره.

چگونه صحبت کنیم تا شخصیتی جذاب داشته باشیم؟

ما باید یاد بگیریم که چگونه با گفتار محاوره صحبت کنیم. در اولین جلسه صحبت کردن را یاد بگیرید. یاد بگیرید که دیگران را تحسین کنید و به یاد داشته باشید که در آنچه می گویید صادق باشید.

امتیاز دهید!

1 دیدگاه دربارهٔ «چگونه فردی جذاب شویم؟ ۱۰+۱ راه برای دستیابی به شخصیت جذاب»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.