هفتاد سال از باشگاه طرفداران پورشه

هفتاد سال از باشگاه طرفداران پورشه

پورشه یکی از شناخته شده ترین و شناخته شده ترین برندهای خودرویی است که برای طراحی و ساخت خودروهای جذاب و اسپرت طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. پورشه نیز به این برند آلمانی وفاداری زیادی دارد و به ندرت پیش می آید که غیر از پورشه سراغ خودروساز دیگری برود. برای این افراد هیچ صدایی بلندتر از غرش یک موتور شش سیلندر خنک وجود ندارد و هیچ خودرویی جذابتر از نسل های مختلف ۹۱۱ به نظر نمی رسد و رانندگی با خودرویی غیر از پورشه ۹۱۱ GT3 RS نمی تواند لذت بخش تر باشد. برای آنها.

هفتاد سال رانندگی پورشه

بزرگترین باشگاه پورشه در ایالات متحده، اگرچه در سال ۱۹۵۵ تأسیس شد، قدیمی ترین حلقه این برند خودرو است. برای دیدن اولین باشگاه پورشه باید به آلمان برویم. باشگاه پورشه وستفالن در سال ۱۹۵۲ تاسیس شد.

کلوپ‌های هواداران پورشه با سرعتی سریع ایجاد می‌شوند و هر سال پنج کلوپ هواداران جدید ایجاد می‌شود. این باشگاه‌ها به‌طور مستقل عمل می‌کنند، برنامه‌های ویژه‌ای برای اعضای خود دارند و به کسانی که مایل به شرکت در رویدادهای مختلف خودرو هستند، از مسابقات اتومبیل رانی گرفته تا میزگردهای فنی و البته Concours d’Elegance، اجازه می‌دهند.

پورشه ۹۱۱ و پورشه ۹۲۸ (اولین پورشه با موتور V8) این باشگاه ها جزء لاینفک کنفرانس ها هستند، اما در کشورهای پیشرفته جدیدترین محصولات این شرکت مانند پورشه تایکان نیز حضور چشمگیری دارند.

به مناسبت هفتادمین سالگرد راه اندازی اولین کلوپ هواداران، پورشه کمپین جهانی Enduring Passion را راه اندازی کرد. در این برنامه، اعضای باشگاه از سراسر جهان می توانند داستان ها و خاطرات خود را از پورشه و محصولات آن به اشتراک بگذارند.

پایه های این دوستی با پورشه در دهه ۱۹۵۰ گذاشته شد. گروه هایی از «دوستان پورشه» از میان حاضران در مسابقات اتومبیلرانی تشکیل شد و با کمک هاشکه فون هانشتاین، مدیر مسابقات شرکت و پورشه فری، رانندگان و صاحبان خودروهای این برند برای یک رالی ویژه گرد هم آمدند. این مسابقه اتومبیل رانی اولین بار در سال ۱۹۵۶ برگزار شد و به یک مسابقه رسمی تبدیل شد که تا به امروز ادامه دارد.

عشق و علاقه به پورشه قابل درک است. این شرکت آلمانی یکی از معدود خودروسازانی است که هنوز محصولات گیربکس دستی را ارائه می دهد. در حالی که برخی از وسایل نقلیه، مانند پورشه ماکان، طراحی های خاصی دارند، خودروهای اصلی پورشه به گونه ای طراحی شده اند که برای رانندگی جذاب و هیجان انگیز باشند.

علیرغم ظهور وسایل نقلیه الکتریکی، پورشه همچنان بر خودروهای کلاسیک تمرکز می کند. این شرکت در تلاش است تا با ارائه خدمات و قطعات، استفاده از خودروهای قدیمی و نوستالژیک را تسهیل کند و خودروهای فراموش شده را به شکوه سابق بازگرداند.

آمار باشگاه هواداران پورشه

کلوپ طرفداران پورشه

  • تعداد باشگاه ها: بیش از ۷۰۰ باشگاه
  • اعضای باشگاه: بیش از ۲۴۰۰۰۰
  • کشورها: ۸۶ کشور
  • ۱۹۵۲: تأسیس باشگاه پورشه وستفالیا ۲۶ مه ۱۹۵۲، اولین کلوپ هواداران
  • ۱۹۵۳: ایجاد اولین باشگاه پورشه در سراسر جهان در بلژیک
  • ۱۹۵۵: ایجاد بزرگترین باشگاه پورشه در ایالات متحده آمریکا
  • کنفرانس ها: ۱۱۰۰۰ کنفرانس سالانه در سراسر جهان

کلوپ طرفداران پورشه

نویسنده: میلاد جسللو

امتیاز دهید!

2 دیدگاه دربارهٔ «هفتاد سال از باشگاه طرفداران پورشه»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.