عدم رابطه جنسی چه مشکلاتی را ایجاد می کند؟

عدم تمیل به رابطه جنسی چه مشکلاتی را ایجاد می کند؟

احتمالاً این جمله را شنیده اید که می گویند مردان همیشه برای رابطه جنسی آماده هستند، اما واقعیت چیز دیگری است. بسیاری از زنان از عدم تمایل مردان به رابطه جنسی شکایت دارند. اگر شما یکی از صدها مرد یا زن هستید که به دنبال دلیل و عدم تمایل همسرتان به رابطه جنسی هستید، بهتر است این مقاله را تا انتها بخوانید تا با دلایل عدم تمایل به رابطه جنسی آشنا شوید. . رابطه جنسی و اینکه چرا مردان رابطه برقرار نمی کنند و اینکه عواقب نداشتن رابطه جنسی در زنان و مردان را بدانیم و با مشکلات جسمی ناشی از عدم رابطه جنسی چه کنیم. قبل از هر چیز بهتر است مشکلات جنسی خود را با مشاوره آنلاین یا مشاوره حضوری با پزشک حل کنید.

فقدان رابطه جنسی به طرق مختلف بر بدن تأثیر می گذارد، هم از نظر جسمی و هم روحی. می توانید متخصص اورولوژی، متخصص و سکسولوژیست و روانشناس را پیدا کنید.

دلیل عدم تمایل به رابطه جنسی چیست؟

بی میلی به رابطه جنسی یا خونسردی به این معنی است که میل به داشتن رابطه جنسی با گذشت زمان کاهش می یابد. اختلال بی میلی جنسی در زنان و خونسردی در مردان می تواند دائمی باشد، به این معنی که فرد در تمام زندگی خود هرگز میل جنسی نداشته یا بسیار کم بوده است. سرماخوردگی به دلایل مختلفی ممکن است ایجاد شود. عدم تمایل متداول نیز نوعی سردی است که در آن فرد به کسی یا چیزی تمایل جنسی نشان نمی دهد. آخرین نوع اختلال بی میلی جنسی، نوعی موقعیت است که در آن فرد گاهی در برخی موقعیت ها به شریک جنسی خود میل می کند و گاهی اوقات میل جنسی را تجربه نمی کند. اعتماد به نفس پایین، روان رنجوری و افسردگی و همچنین ضعف هورمونی از علل شایع سرماخوردگی در مردان و زنان هستند. علل دیگر کاهش میل جنسی به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • کاهش استروژن در زنان و تستوسترون در مردان
 • افزایش سن
 • تفاوت بین مردان و زنانی که به رابطه جنسی نیاز دارند
 • درد در اندام تناسلی
 • بارداری و زایمان
 • داروهای روانی و عصبی
 • مواد مخدر
 • خستگی بیش از حد و بی خوابی
 • خیانت .
not having sex
دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید به وضوح تعریف شود.

معایب و دلایل عدم رابطه جنسی بعد از ازدواج چیست؟

ازدواج یک رابطه صمیمی است که نیاز به امنیت جسمی و روحی دارد. رابطه جنسی باعث تقویت صمیمیت بین زوجین نیز می شود. نداشتن رابطه جنسی پس از ازدواج می تواند مشکلات روحی زیادی را برای زوجین به همراه داشته باشد و تا زمانی که دلیل عدم رابطه جنسی با زن و مرد مشخص نشود و به آن رسیدگی نشود، معمولا عاقبت خوشی نخواهد داشت. دلیل عدم ارتباط مردان با زنان کاملاً متفاوت است و می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله عدم صمیمیت زن و مرد، وجود بیماری یا جسمی، روحی، استرس، افزایش سن و …. >

مطالعات در طول سال‌ها همچنین نشان می‌دهد که زوج‌هایی که از نظر جنسی فعال‌تر هستند، نسبت به زوج‌هایی که کمتر از یک بار در هفته رابطه جنسی دارند، سطح شادی، شادی و رضایت بیشتری دارند، اما گاهی اوقات مشکلات دیگری به وجود می‌آیند. اجتناب از رابطه جنسی بعد از ازدواج در این ازدواج ها می بینیم که عشق بازی از بین رفته است و برخی از زوج ها در حین انجام وظیفه رابطه جنسی دارند و از نیازهای جنسی طرف مقابل چیزی نمی دانند. بنابراین عدم صمیمیت جنسی بین زوجین یکی دیگر از دلایل عدم رابطه جنسی پس از ازدواج است. صمیمیت جنسی از پیوند عاطفی بین آنها ناشی می شود. گاهی اوقات کمبود میل جنسی باعث می شود که مردان و زنان تمایلی به رابطه جنسی پس از ازدواج نداشته باشند.

رابطه جنسی یکی از پایه های هر ازدواجی است و اگر در این زمینه مشکلاتی وجود داشته باشد یا یکی از زوجین تمایلی به رابطه جنسی نداشته باشد بله، ازدواج با مشکل جدی مواجه می شود.

مهمترین دلایلی که مردان رابطه جنسی ندارند چیست؟

عدم رابطه جنسی در هر جنسی می تواند دلایل عمومی و خاص داشته باشد. اگرچه یکی از دلایل اصلی عدم رابطه جنسی و دوست نداشتن آن در زنان سرد است، اما

۱٫ مشکلات جنسی

اولین و شایع ترین دلیل عدم رابطه جنسی پس از ازدواج در مردان: مشکلات و اختلالات جنسی مانند انزال زودرس یا نعوظ. مشکلات جنسی در مردان معمولاً با بیماری های جسمی و روانی همراه است.

۲٫ مشکلات و بحران های مالی

یکی دیگر از دلایل عدم رابطه جنسی مردان پس از ازدواج، بحران های مالی و مشکلات در محل کار است. فعالیت ذهنی، استرس و اضطراب از جمله عواملی هستند که باعث از بین رفتن خلق و خوی افراد و کاهش میل به رابطه جنسی و در نتیجه بر کیفیت رابطه جنسی خوب می شوند.

۳٫ بدون تماس زن در روابط

رفتار خشک، مصنوعی و صمیمی برخی از زنان یکی از دلایل عدم رابطه جنسی مردان پس از ازدواج است که میل جنسی مردان را سرکوب می کند و میل آنها را به رابطه جنسی پس از ازدواج کاهش می دهد.

۴٫ افزایش سن و کاهش هورمون های جنسی

کاهش هورمون های جنسی به دلیل افزایش سن و افزایش سن یکی دیگر از دلایل عدم رابطه جنسی پس از ازدواج است. اگرچه مردان به طور کلی میل جنسی خود را در مقایسه با زنان مسن حفظ می کنند، اما در برخی موارد به دلیل تغییرات هورمونی ناشی از افزایش سن و سطح پایین تستوسترون، میل به داشتن رابطه جنسی کاهش می یابد. گاهی اوقات با افزایش سن، سطح هورمون های جنسی به طور چشمگیری کاهش می یابد که منجر به وضعیتی به نام آندروپوز می شود. علائم آندروپوز شامل کسالت، خستگی، افسردگی و ناتوانی جنسی است.

۵٫ افسردگی

سگ افسرده سیاهی که به سراغ شما می آید نه تنها روال عادی زندگی بیرونی شما را مختل می کند، بلکه شما را از نظر جنسی پست تر می کند و باعث اختلالات روانی می شود. آن را حل کنید و درمان کنید. مصرف داروهای ضد افسردگی به تنهایی میل جنسی را کاهش می دهد، بنابراین درمان افسردگی نیاز به حمایت و صبر زوجین دارد.

۶٫ مصرف مواد مخدر و الکل

الکل، مواد مخدر صنعتی و سنتی نیز بر قوای جنسی مردان تأثیر می گذارد و باعث ناتوانی جنسی می شود.

۷٫ ترس از رابطه جنسی

در برخی موارد ترس از رابطه جنسی دلیل سردی رابطه و دلیل عدم رابطه جنسی می شود. اختلال نعوظ و انزال زودرس از جمله اختلالاتی است که باعث می شود مردان به دلیل ترس از ایجاد مشکل در حین آمیزش از رابطه جنسی امتناع کنند و زمانی که اعتماد به نفسشان پایین است تمایلی به داشتن رابطه جنسی ندارند.

مهمترین دلایل امتناع زنان از داشتن رابطه جنسی چیست؟ علل کم خونی جنسی در زنان

بی میلی و سردی جنسی در زنان بیشتر از مردان است به طوری که حدود یک سوم زنان در محدوده سنی ۱۸ تا ۵۹ سال از بی میلی به رابطه جنسی رنج می برند و این رقم در مردان حدود ۱۵ درصد است. علاوه بر کمیت جنسی، کیفیت رابطه جنسی نیز مهم است. کیفیت رابطه جنسی به دلیل احساس خستگی و کسالت، احساس ماشینی شدن کاهش می یابد و دیگر هیجانی در رابطه جنسی وجود نخواهد داشت. عدم رابطه جنسی پس از ازدواج یکی از عوامل اصلی طلاق بین همسران است و آنها را به سمت روابط خارج از ازدواج سوق می دهد. به طور کلی دلایل عدم رابطه جنسی پس از ازدواج عبارتند از:

 • تجربه و خاطره ناخوشایند از رابطه جنسی قبل از ازدواج
 • اختلالات جنسی مانند واژینیسموس یا نوع دوستی
 • مشکلات جنسی مانند درد در حین مقاربت
 • عدم درک جنسی و خجالت در هنگام ابراز احساسات و تمایلات جنسی
 • توقعات زیاد زوج ها از یکدیگر
 • فقدان عشق و محبت بین دو طرف

گاهی اوقات تولد فرزند باعث می شود که زن و مرد از یکدیگر دور شوند و پس از ازدواج از رابطه جنسی خودداری کنند. از دست دادن تازگی و عادی شدن روابط زناشویی، سردی مزاج همسران و نارضایتی از همسر از دیگر دلایل عدم رابطه جنسی پس از ازدواج است.

قطع رابطه جنسی همیشه به معنای عدم تمایل به داشتن رابطه جنسی نیست، برعکس، گاهی اوقات زوج ها در مورد میزان رابطه جنسی توافق دارند و هر دو توافق می کنند که یک بار در ماه یا هر چند ماه یکبار رابطه جنسی داشته باشند، اما اگر این کار را انجام دهند، رابطه جنسی نداشته باشند. بعد از ازدواج طولانی گاهی حساسیت را تشدید می کند و باعث تحریک پذیری، تنش و گاهی درگیری بین زوجین می شود.

سکس راهی برای ابراز عشق و علاقه زوجین به یکدیگر است که نیازهای روانی آنها را برآورده می کند. حال اگر این نیاز روانی به درستی برآورده نشود و یا در سطح پایینی باشد، کیفیت آن را نیز تحت تأثیر قرار می دهد و حداقل باعث فاصله جسمی و روحی زن و مرد می شود. اینجاست که شایع‌ترین پیامد نداشتن رابطه جنسی پس از ازدواج، طلاق عاطفی است که در آن زوج به سادگی کنار هم می‌مانند. بی میلی به رابطه جنسی پس از ازدواج مشکلی جدی است که هیچ یک از طرفین نمی توانند مستقیماً در آن مقصر باشند، اما باید به دنبال علت و درمان باشند.

why women dont want to have sex
سرماخوردگی در زنان شایع‌تر است و زنان نیز نسبت به اهمیت مسائل عاطفی در رابطه جنسی حساس‌تر هستند. آنها تمایلی به رابطه جنسی ندارند.

چگونه از بی میلی به رابطه جنسی پیشگیری و درمان کنیم؟

برای رابطه جنسی نیازی به یک نسخه واحد نیست، برخی هر روز و هر لحظه می خواهند رابطه جنسی داشته باشند و برخی تمام نیازهای جنسی خود را ماهی یک بار تامین می کنند. آگاهی جنسی از خود و طرف مقابل یکی از راههای اصلی مقابله با بی میلی جنسی و مشکلات ثانویه ناشی از سرماخوردگی در زنان و مردان خواهد بود. در مرحله اول آموزش جنسی برای همه زوجین صحیح است. لازم است. کتاب ها و ویدیوهای زیادی وجود دارد که می تواند کمک کند. همچنین مشاوره جنسیت شناس و روانشناس کمک زیادی به شناخت نیازهای جنسی زوجین می کند.

صرف زمان بیشتر برای معاشقه، امتحان موقعیت های جنسی جدید، صحبت در مورد رابطه جنسی و برنامه ریزی از جمله گزینه های درمان سرماخوردگی است. البته اگر ریشه مشکل فیزیولوژیکی باشد، پزشک ممکن است از داروهایی استفاده کند که عملکرد جنسی را بهبود می بخشد. در این میان، کمک گرفتن از یک مشاور جنسی و روان درمانگر را فراموش نکنید. می توانید به صورت آنلاین یا حضوری از مشاوران پزشک خود کمک بگیرید.


فواید رابطه جنسی چیست؟

آمار نشان می دهد که مردان و زنانی که دو بار در هفته به ارگاسم می رسند، نصف میزان مرگ و میر افرادی است که یک بار در ماه آن را تجربه می کنند، اگرچه این یک انتخاب شخصی است و هیچ کس را نمی توان به خاطر نداشتن رابطه جنسی سرزنش کرد. . رابطه جنسی منظم و رابطه جنسی خوب، فواید جسمی و روحیات زیادی دارد که با گرفتن جان و تنها بودن، خود را از مزایای او محروم می کنید. به عنوان مثال، رابطه جنسی در زنان باعث افزایش ترشح استروژن و کاهش خطر بیماری قلبی می شود. در اینجا مزایای رابطه جنسی آمده است:

 • کاهش وزن و تناسب اندام
 • حس بویایی را بهبود می بخشد
 • خطر بیماری قلبی
 • افزایش سطح تستوسترون
 • افسردگی را کاهش می دهد
 • تسکین درد
 • بهبود کنترل مثانه و سلامت پروستات
 • تقویت سیستم ایمنی
 • طول عمر و کاهش استرس
 • افزایش اعتماد به نفس.
تاثیرات نداشتن سکس روی زوجینمردان و زنان مرتبط  عوارض عدم رابطه جنسی در زنان و مردان

اکنون که فواید رابطه جنسی را دیدید، وقت آن است که در مورد عوارض جانبی خطرناک عدم داشتن رابطه جنسی برای مردان و زنان صحبت کنیم. از عوارض عدم رابطه جنسی در زنان و مردان می توان به مشکلات روانی، ضعیف شدن دیواره های واژن در زنان، بیماری های جسمی مانند فشار خون بالا، افزایش دردهای قاعدگی، کاهش برانگیختگی جنسی و غیره اشاره کرد. خطرات نداشتن رابطه جنسی در دراز مدت می تواند جسمی یا روحی باشد. در اینجا برخی از خطرات عدم رابطه جنسی در طولانی مدت آورده شده است:

۱٫ استرس و خشم

رابطه جنسی سالم باعث ترشح هورمون های شادی، اندورفین و اکسی توسین می شود که به لطف آنها احساس خوبی در فرد ایجاد می شود. عدم رابطه جنسی منجر به کاهش سطح این هورمون ها در خون و افزایش استرس و عصبانیت می شود.

۲٫ کاهش سیستم ایمنی

جنسیت و سیستم ایمنی به طور مستقیم مرتبط هستند. رابطه جنسی سالم و مطلوب باعث می شود که بدن ایمونوگلوبولین بیشتری تولید کند و بدن در برابر ویروس ها به ویژه ویروس سرماخوردگی قوی تر است، اما عدم رابطه جنسی سیستم ایمنی بدن را کاهش می دهد و آن را در برابر بیماری ها آسیب پذیرتر می کند.

۳٫ آتروفی واژن

اول از همه، زنان از امتناع از رابطه جنسی رنج می برند – این اندام تناسلی است. با کاهش آمیزش جنسی، واژن بسیار خشک می شود و دیواره های آن تا حدودی نازک می شود. این اختلال آتروفی واژن نامیده می شود که در اثر کاهش استروژن ایجاد می شود که یکی از عوارض عدم رابطه جنسی در زنان است.

۴٫ اختلالات ریتم تناسلی

یکی از عوارض عدم رابطه جنسی در مردان از دست دادن نعوظ و اختلال نعوظ است. به ویژه، مردان بالای ۴۰ سال بیشتر در معرض مشکلات آلت تناسلی هستند. رابطه جنسی مانند ورزشی است که سلامت و قدرت بدنی آلت مرد را حفظ می کند.

۵٫ کاهش کمیت و کیفیت برانگیختگی جنسی

رابطه جنسی میل زوج ها را برای داشتن رابطه جنسی افزایش می دهد. همچنین باعث افزایش صمیمیت بین آنها می شود. رابطه جنسی منظم جریان خون آلت تناسلی مردانه و زنانه را افزایش می دهد، رطوبت واژن را بهبود می بخشد و رابطه جنسی را لذت بخش تر می کند.

۶٫ افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات

یکی از عوارض عدم رابطه جنسی در مردان افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات به دلیل جلوگیری از تجمع مواد مضر در پروستات و کاهش خطر ابتلا به تومورهای سرطانی است.

۷٫ فشار خون بالا

افزایش تدریجی فشار خون یکی دیگر از عوارض عدم رابطه جنسی در مردان و زنان است. مطالعات نشان می دهد که افرادی که رابطه جنسی کم و بیش مطلوب دارند، فشار خون کمتری نسبت به افرادی که رابطه جنسی ندارند، دارند.

۸٫ تشدید دردهای قاعدگی

یکی از مشکلات جسمی ناشی از عدم رابطه جنسی، افزایش دردهای قاعدگی در زنان است. انقباض ماهیچه های رحم در هنگام ارگاسم در زنان باعث می شود که خون سریعتر و سریعتر در قسمت پایین شکم گردش کند. علاوه بر این ترشح بیشتر هورمون اندورفین در هنگام ارگاسم در زنان باعث کاهش درد قاعدگی می شود. عدم رابطه جنسی می تواند دردهای قاعدگی را تشدید کند

۹٫ احساس کسالت و افسردگی

مشکلات روانی ناشی از عدم رابطه جنسی بر همه جنبه های زندگی شما تأثیر می گذارد. نداشتن رابطه جنسی باعث کاهش سطح هورمون های شادی در بدن و حفظ روحیه خوب می شود. رابطه جنسی فقط یک رابطه فیزیکی نیست، بلکه ذهن را نیز درگیر می کند. تماس پوست به پوست بین زوجین باعث ایجاد حس آرامش و صمیمیت بیشتر در طول رابطه می شود. وقتی سالم هستید احساس شادی بیشتری می کنید و مشکلات روانی ناشی از عدم رابطه جنسی نخواهید داشت. ذهن سالم همچنین به معنای بدن سالم است، بنابراین می توانید با مشکلات جسمی ناشی از عدم رابطه جنسی خداحافظی کنید.

۱۰٫ افزایش خطر عفونت ادراری

بعد از مقاربت، عفونت های ادراری وارد مجرای ادرار شده و از بدن دفع می شود، اما زمانی که رابطه جنسی به هر دلیلی قطع شود، خطر عفونت ادراری افزایش می یابد، زیرا میزان دفع عفونت ها کاهش می یابد./p>

امتناع از رابطه جنسی به دلیل ترس از بارداری

 • روش‌های فیزیکی پیشگیری از بارداری مانند کاندوم مردانه و زنانه، دیافراگم و کلاهک سرویکس
 • قرص‌های هورمونی که با مصرف آن‌ها دیگر بهانه‌ای برای نداشتن سکس به‌ خاطر ترس از بارداری باقی نمی‌ماند.
 • چسب پیشگیری از بارداری
 • حلقه واژن
 • IUD هم یکی از روش‌های قابل برگشت پیشگیری از بارداری است که اجازه نمی‌دهد ترس از بارداری باعث بی‌میلی به سکس شود.
مشکلات سکس نکردن
برای هر زوجی لازم است که مشکل سکس نکردن را هر چه زودتر حل کنند.

سؤالات متداول شما

در این بخش از مطلب طبق روال همیشه به سؤالات شما در مورد نداشتن سکس و عوارض یا فواید آن پاسخ می‌دهیم.

آیا نداشتن سکس غیرطبیعی است؟

رابطه جنسی بنای ازدواج است. نداشتن سکس بعد از ازدواج نشانه وجود مشکلی در رابطه زناشویی است و آسیب‌های روانی و جسمی زیادی را به‌ دنبال دارد.

نداشتن سکس باعث افسردگی می‌شود؟

این‌طور نیست که نداشتن سکس بلافاصله باعث افسردگی شود، اما افسردگی و تغییر خلق‌وخو یکی از عوارض نداشتن رابطه جنسی در زنان است. هورمون‌های شادی‌آفرین اسپرم مردانه باعث کاهش افسردگی در زنان می‌شوند. از خطرات نداشتن سکس در طولانی‌مدت می‌توان به تضعیف روحیه، احساس ناراحتی و حال روحی بد اشاره کرد که از علل ایجاد افسردگی هستند.

استرس دلیل نداشتن رابطه جنسی است؟

استرس بلای جان روابط جنسی زوج‌ها است. نوسانات خلقی و استرس باعث بی‌میلی جنسی، اختلالات جنسی و نارضایتی جنسی می‌شود. که نتیجه‌شان چیزی نیست به ‌جز نداشتن رابطه جنسی در طولانی‌مدت.

نداشتن رابطه جنسی باعث سرطان پروستات می‌شود؟

بر اساس نتایج مطالعات جدید، هرچقدر میزان انزال مردان بیشتر باشد احتمال ابتلا به سرطان پروستات کمتر می‌شود. این یعنی نداشتن رابطه جنسی باعث سرطان پروستات می‌شود.

نداشتن رابطه جنسی باعث اختلال در عملکرد نعوظ می‌شود؟

شواهد نشان می‌دهند که احتمال اختلال در عملکرد نعوظ در مردانی که کمتر از یک ‌بار در هفته رابطه جنسی دارند دو برابر بیشتر خواهد بود. هرچقدر میزان سکس و رابطه جنسی کمتر باشد، احتمال ریسک اختلال در عملکرد نعوظ بیشتر می‌شود.

اگر یک ماه رابطه جنسی نداشتم چه می‌شود؟

نداشتن سکس برای چند هفته یا حتی یک ماه کاملاً طبیعی و عادی است و نمی‌تواند نشانه مشکل جدی در رابطه زناشویی باشد. گاهی نداشتن رابطه جنسی در طولانی‌مدت بسته به شرایط و خود زوج‌ها می‌تواند فوایدی هم داشته باشد مثل کاهش ریسک ابتلا به بیماری‌ها و عفونت‌های مقاربتی، پرهیز از ترس ابتلا به بیماری‌های مقاربتی و ترس از بارداری.

چند وقت یک ‌بار باید سکس داشت؟ ( زمان طبیعی یا تعداد دفعات نرمال برای سکس چقدر است؟)

رابطه جنسی به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان عدد و رقم مشخصی را به ‌صورت قطعی برای همه تجویز کرد. میانگین زمان طبیعی رابطه جنسی بین ۳۳ ثانیه تا ۴۴ دقیقه است. این یعنی زمان طبیعی یا تعداد دفعات نرمال برای سکس وجود ندارد و این رقم بسته به نیاز هر زوج فرق می‌کند، اما به ‌طور کلی، داشتن حداقل یک ‌بار رابطه جنسی در هفته می‌تواند طبیعی باشد.

خانم‌ها در چه رده سنی باید سکس منظم داشته باشند؟

ورود به میان‌سالی با یائسگی و تغییرات هورمونی در بدن خانم‌ها همراه است. خشکی واژن هم به ‌واسطه کاهش میزان هورمون‌ها در میان‌سالی میان بانوان شایع است. داشتن سکس و ارضا شدن منظم در میان‌سالی در خانم‌ها برای جلوگیری از مشکلات ثانویه ناشی از تغییرات هورمونی و آتروفی واژن توصیه می‌شود.

داشتن سکس در چه رده سنی از آقایان عوارض دارد؟

داشتن رابطه جنسی مکرر در مردان در سنین بالا، احتمال ریسک حملات قلبی و سایر مشکلات قلبی عروقی را افزایش می‌دهد.

سکس نکردن باعث زودانزالی می‌شود؟

معمولاً زود انزالی دلیل بر وجود بیماری زمینه‌ای، ناهنجاری یا مشکلات جسمی نیست، بلکه زود انزالی بیشتر در مردانی دیده می‌شود که تجربه جنسی کافی ندارند یا کسانی که مدت طولانی سکس نداشته‌اند.

آیا دیر سکس کردن معایبی دارد؟

تنگ شدن واژن و نازک شدن بافت‌های درونی واژن یکی از آسیب‌های سکس نکردن است که باعث التهاب، جراحت، زخم یا حتی خونریزی واژن حین سکس می‌شود.

آیا نداشتن رابطه باعث کمر درد می‌شود؟

برخی از مردان یا زنان به‌ خاطر کمر درد از برقراری رابطه جنسی دوری می‌کنند، چرا که به ‌خاطر درد کمری که دارند نمی‌توانند انتظارات طرف مقابل را حین رابطه برآورده کنند، اما سکس نکردن باعث کمر درد نمی‌شود.

آیا نداشتن رابطه باعث سردرد می‌شود؟

برقراری رابطه جنسی باعث می‌شود که هیجان بدن بالا رفته و هورمون‌ کورتیزول بیشتری در بدن ایجاد شود. همین امر گاهی در برخی مردان و زنان باعث ایجاد سردرد جنسی می‌شود. درست است که برقراری رابطه جنسی به ‌نوعی شفابخش است و باعث تسکین دردها می‌شود، اما نداشتن رابطه نمی‌تواند باعث سردرد شود.

آیا نداشتن رابطه باعث درد بیضه می‌شود؟

بیضه اندام جنسی حساس آقایان است که نقش مهمی در رابطه جنسی، نعوظ و تولیدمثل دارد. گاهی برخی مردان پس از سکس احساس درد در بیضه می‌کنند که علل مختلفی دارد مثل تحریک جنسی طولانی‌مدت، عدم تخلیه منی و یا نداشتن رابطه جنسی. سکس نکردن یا جلوگیری از انزال باعث مسدود شدن لوله و کیسه منی می‌شود و نتیجه آن درد در بیضه و انزال دردناک خواهد بود.

بهترین زمان سکس کی است؟

زمان نامناسب هم یکی از مسائلی است که ممکن است در کیفیت و دفعات سکس بین زوجین دخیل باشد. بر اساس تحقیقات بهترین زمان برای داشتن سکس صبح‌ است. در این زمان بدن هر دو زوج شاداب و پرانرژی است و یک سکس خوب می‌تواند شروعی عالی برای یک روز خوب باشد.

نتیجه‌گیری و راهنمای مراجعه به پزشک

رابطه جنسی از مهم‌ترین ابعاد زندگی زناشویی زوج‌ها محسوب می‌شود که اگر کیفیت لازم را نداشته باشد مشکلات زیادی به‌ وجود می‌آورد. بنابراین باید دلایل سکس نکردن را پیدا کرده و نسبت به درمان آن اقدام کنید، چرا که نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج، زنگ خطری است که نشان می‌دهد کشتی زندگی‌تان دارد به گل می‌نشیند. عوارض نداشتن رابطه جنسی در مردان و زنان تا حدی جدی است که امنیت روانی و سلامت جسم و روحتان را به‌ خطر می‌اندازد، پس تا دیر نشده درباره مشکلاتتان با هم صحبت کنید و به درمانگر متخصص و مجربی مراجعه کنید. بهتر است که با دریافت مشاوره آنلاین و یا مراجعه حضوری با متخصص اورولوژی یا دکتر زنان و همچنین سکس تراپیست‌ و روانشناس دکترتو، مشکلات جنسی خود را بهبود بخشید.

دکترتو مراقب سلامتی شماست!

امتیاز دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.