در تابستان قطعی برق وجود خواهد داشت.

در تابستان قطعی برق وجود خواهد داشت

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصر ایران، فریدون عباسی، عضو کمیسیون انرژی مجلس، افزود: وزارت نیرو برای استفاده از نیروگاه های بخش خصوصی تلاش کرده است که البته کافی نیست و مردم باید کمک. مصرف را کاهش دهید.

او تاکید کرد: “مردم باید کولرهای قدیمی خود را تعویض کنند.” ما چندین سال است که این موضوع را مطرح می کنیم اما هیچ اقدامی انجام نشده است. باید به بانک ها در تامین مالی کمک کرد و بخش خصوصی را تشویق کرد که سرمایه جذب کند و کولر گازی کم مصرف تولید کند. کولرهای پنجره ای باید هم در ادارات و هم در منزل نصب شوند. این می تواند به ما در بهینه سازی مصرف انرژی کمک کند.
او تاکید کرد: «ما باید نفت کوره بسوزانیم. عاقلانه نیست که ۶۰ سنت گازوئیل بخریم و نیروگاه ها را بسوزانیم، آن وقت قیمت برقی که می خواهیم تولید کنیم حدود یک سنت است. این غیر قابل قبول است. سوزاندن نفت کوره می تواند به آلودگی محیط زیست کمک کند، اما چاره ای جز سوزاندن نفت کوره نداریم.
او درباره این موضوع گفت: «سولفورزدایی از نفت کوره آغاز شده است، ما به بخش خصوصی در مجلس نیز کمک کرده ایم تا این کار انجام شود. بحث در مورد گوگرد زدایی نفت کوره بخش خصوصی باید مرحله آزمایشی را رها کند و به سمت ساخت کارخانه نیمه صنعتی حرکت کند. در صورت پاسخ، وزارت نفت در تامین مواد غذایی این گونه پالایشگاه ها همانطور که گفته شد تردیدی نخواهد داشت و به هر میزانی تامین خواهد شد.

جدول جطعی برق ۱۴۰۱

وی ادامه داد: در بحث فیلتراسیون نیروگاه ها نیز باید فکری اساسی کرد و البته چون جواب نمی دهد فیلتر نکنیم اما این را نباید فراموش کرد چرا که این یک کار مشترک است. وزارت نفت و نیرو که باید فشار بیاوریم تا باشیم.

یکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس گفت: امسال قطعاً قطع برق خواهیم داشت. قطع برق بر تولید تأثیر می گذارد و به لوازم خانگی مردم آسیب می رساند. وقتی برق چندین بار متوالی قطع می‌شود و اعلام نمی‌کند که مردم دستگاه‌های خود را خاموش می‌کنند، تجهیزات آنها دچار مشکل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته به دلیل قطعی برق، صنایعی مانند فولاد و سیمان ضربه سنگینی خوردند. قطعاً اختلال در سال جاری به آن بخش‌های صنعت نیز آسیب می‌زند. در برخی شهرها امسال در طول روز چندین ساعت قطعی برق خواهیم داشت اما این امر تاثیری در جنوب کشور نخواهد داشت زیرا در جنوب شدت و دما بسیار بالاست و مردم باید مراقب باشند.

منبع:
عصر ایران

امتیاز دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.