به زودی با اپل آیفون پلان سه بعدی خانه خود را ترسیم کنید

ترسیم پلان سه بعدی خانه با گوشی ایفون

۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰

Apple API جدید خود به نام RoomPlan را با حسگر LiDAR ادغام کرده است تا برنامه های محیطی سه بعدی را در سیستم عامل iPhone iOS 16 ایجاد کند.

اگرچه اپل در افتتاحیه WWDC 2022، او در مورد واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی صحبت نکرد، اما iOS 16 پیشرفت های زیادی را در ARKit و فناوری های مرتبط به ارمغان آورد. یکی از شناخته شده ترین آنها ویژگی RoomPlan است که از اسکن LiDAR به عنوان یک API جدید برای ایجاد سریع برنامه های سه بعدی برای یک محیط (مانند خانه) استفاده می کند.

برنامه هایی که می توان با دوربین آیفون استفاده کرد. طرح‌های کلی آی‌پد، اگرچه خیلی جدید نیستند، به اندازه کافی دقیق نیستند. وقتی اپل اسکنر LiDAR را با iPad Pro و iPhone 12 Pro معرفی کرد، اندازه‌گیری دقیق‌تر اشیا آسان‌تر شد.

برای کسانی که با این فناوری آشنایی ندارند، LiDAR فناوری است که زمان لیزر را منتشر می کند. بازگشت نور به سنسور را برای اندازه گیری دقیق فاصله بین دستگاه و اشیاء محاسبه کنید. بنابراین، اسکنر LiDAR قادر است اندازه و حتی شکل یک شی یا فضای داخلی، مانند یک خانه را تعیین کند.

پلان سه بعدی در آیفون

اکنون با استفاده از اکوسیستم iOS 16، اپل در حال ادغام حسگر LiDAR با دوربین های آیفون و آیپد در API خود به نام RoomPlan است تا به کاربران داخل Chen اجازه دهد در چند ثانیه طرح های سه بعدی ایجاد کنند. به گفته اپل، این API می تواند برای برنامه های مرتبط با املاک، معماری و طراحی داخلی مفید باشد زیرا دقیق و آسان برای استفاده است.

غول فناوری در مورد توانایی ترسیم یک طرح سه بعدی صحبت کرد:

از RoomPlan برای کمک به مشتریان خود در تصمیم گیری بهتر با ایجاد یک طرح اتاق در برنامه های خود استفاده کنید. این اسکن ها همچنین می توانند اولین گام در یک کار معماری و طراحی داخلی برای آسان کردن تحقیق و برنامه ریزی مفهومی باشند.

با iPhone

یک طرح سه بعدی بکشید

البته، از آنجایی که RoomPlan یک API است، آن را به طور پیش‌فرض در آیفون‌های دارای iOS 16 پیدا نخواهید کرد. در عوض، توسعه دهندگان باید با ساخت و به روز رسانی نرم افزار خود از این ویژگی جدید پشتیبانی کنند.

عملکرد RoomPlan API با استفاده از کد نمونه ارائه شده توسط اپل برای iPhone 13 Pro Max تست شده است و باید بگوییم که بسیار خوب کار می کند. خوب. تنها در چند ثانیه، می‌توانید با نشان دادن آیفون خود به دیوارها، یک پلان سه بعدی از اتاق نشیمن خود را ترسیم کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک برنامه سازگار را باز کنید و محیط خود را اسکن کنید.

پلان سه بعدی اپل

این API حتی می تواند برخی از اشیاء را شناسایی کند، اگرچه تصاویر آن به دلیل فوکوس آن به بلوک های شناسایی شده محدود شده است. در پلان طبقه قرار دارد. آنچه بیش از همه ما را تحت تأثیر قرار داد، علاوه بر دقت، سرعت اسکن بود. فناوری برنامه ریزی سه بعدی یک انیمیشن عالی و یک عکس فوری ارائه می دهد که پیشرفت این فناوری را نشان می دهد. این فناوری همچنین می تواند به عنوان یک فایل USDZ سازگار با ابزارهای محبوبی مانند Shapr3D، Cinema 4K و AutoCAD ذخیره شود.

آیا این فناوری به طور خاص برای آیفون طراحی شده است؟

اگرچه اپل این API را برای دستگاه های آیفون و آیپد معرفی کرد، اما به نظر می رسد که این فناوری اهداف جدی تری دارد. ظاهراً، این شرکت در حال کار بر روی دستگاهی مبتنی بر LiDAR است که احتمالاً محیط کاربر را در زمان واقعی شناسایی می‌کند.

با انتشار iOS 16، اپل همچنین برای اولین بار پشتیبانی از ویدیوی ۴K HDR را برای برنامه های ARKit معرفی کرد. ، تراشه واقعیت افزوده U1 را با به روز رسانی API تعامل بعدی اضافه و یکپارچه کرد. از آنجایی که طبق گزارش ها این شرکت در حال کار بر روی هدست واقعیت افزوده خود است، احتمالاً از انواع جدید API در این پوشیدنی ها نیز استفاده خواهد شد.

“>

امتیاز دهید!

1 دیدگاه دربارهٔ «ترسیم پلان سه بعدی خانه با گوشی ایفون»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.