تأثیر مثبت مجله بولت بر سلامت روان

تأثیر مثبت مجله بولت بر سلامت روان

به احتمال زیاد در ماه گذشته اهدافی داشتید اما به همه آنها نرسیدید! این درست نیست؟ آیا به خاطر دارید چه چیزی مانع از اجرای صحیح برنامه ها شد؟ حالا، ماه گذشته، برای امروز چه برنامه ای دارید؟ یا قراره هفته بعد چیکار کنی؟ Bullet Journal Planning به شما می گوید که در حال حاضر کجا بوده اید و به کجا می روید!

چه چیزی را می خواهید در لیست کارهای خود قرار دهید یا چه چیزی؟ تمام شرایط خود را در این مدت پیگیری کنید، Bolt Journal راهی است که به شما کمک می کند کنترل خود را حفظ کنید. شاید از خود بپرسید که این روش چه ارتباطی با سلامت روان دارد یا اینکه چگونه این روش برنامه ریزی به سلامت روان فرد کمک می کند.

ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. ابتدا بیایید ببینیم که در مورد نرسیدن به اهداف خود چه احساسی دارید. آیا استرس و اضطراب را تجربه می کنید؟ آیا عزت نفس خود را از دست می دهید و مدام خود را سرزنش می کنید؟ همانطور که می دانید استرس تاثیر منفی زیادی بر سلامت روحی و جسمی دارد. بنابراین، اگر استفاده از خبرنامه مجله به شما کمک کند استرس کمتری را در زندگی روزمره خود تجربه کنید، چه اتفاقی برای سلامت روان شما خواهد افتاد؟

بله، درست حدس زدید، یک مجله گلوله عوامل استرس زا را شناسایی و مدیریت می کند، و افکار، وظایف و احساسات را اولویت بندی می کند تأثیر مثبت زیادی بر سلامت روان دارد. اکنون که می دانید چگونه از این روش برای رسیدن به اهداف خود با نظم بیشتر و اضطراب کمتر استفاده کنید، بهتر است در این مقاله در مجله بوکاپو بیایید با شما صحبت کنیم، با این روش بیشتر آشنا شوید.

روش Bolt Journal چیست؟

در این روش برنامه ریزی ریش و قیچی شماست! اینها وظایف روزانه شما، اهداف بلند مدت شما، تقویم ماهانه شما، یادداشت های شما، سابقه ای از وضعیت ذهنی شما و هر آنچه که بولتن مجله شخصی شما را تشکیل می دهد. . می توانید این دفتر را به سبک خود سفارشی کنید.

تعریف روش بولت ژورنال

این روش به شما کمک می کند در زندگی شخصی و حرفه ای خود بهره وری بیشتری داشته باشید و به اهداف خود برسید. جوسلین گولی، نویسنده ای که زمان زیادی را به مطالعه عوامل افزایش خلاقیت و بهره وری انسان اختصاص داده است، در صفحه کتاب مدیریت روزانه سعی کرده راه های موثری برای استفاده عاقلانه از زمان و اولویت بندی موارد مهم ارائه دهد.

معرفی ۵ کتاب برای افزایش بهره وری و مدیریت زمان پیشنهاد مطالعه:

مزایای استفاده از Bolt Journal

امروزه مردم با استفاده از روش های مختلف، می توانند وظایف خود را برنامه ریزی کنند. استفاده از اپلیکیشن های موبایل یکی از رایج ترین روش هایی است که بر سایر روش های برنامه نویسی قدیمی ترجیح داده می شود. برخی از افراد نیز اهداف خود را در آغاز سال جدید در دفترچه های برنامه ریزی یادداشت می کنند.

نکته این است که نمی توان گفت چه چیزی برای شما مناسب است. خلق و خوی افراد در مدیریت موقعیت ها متفاوت است و شما باید بهترین روش را انتخاب کنید. با این حال، چندین مزیت روانشناختی استفاده از خبرنامه مجله وجود دارد که باید در نظر بگیرید. مزایای استفاده از این روش در زیر آمده است:

۱- بهبود مدیریت زمان

در ابتدا باید بگوییم که هر ابزاری که به شما یادآوری کند که چه کاری باید انجام دهید می تواند برای مدیریت زمان و دستیابی به اهداف مفید باشد. کوین کراس در کتاب ۱۵ مدیریت “اسرار زمان” عوامل موفقیت مشترک در زندگی افراد بزرگ و چگونگی دستیابی آنها به اهداف خود را از طریق مدیریت زمان بررسی می کند.

مدیریت زمان با برنامه ریزی به روش بولت ژورنال >

۲ – سازماندهی سریع برنامه ها

اگر در حال حاضر از ابزارهای مختلفی مانند دفتر برنامه‌ریزی، موبایل، تقویم رومیزی یا برچسب‌های رنگارنگ برای سازماندهی برنامه‌ها و اهداف خود استفاده می‌کنید، Bolt Journal با استفاده از ابزارهای متعدد، از نیاز به ابزارهای دیگر جلوگیری می‌کند.

یکی از ویژگی های مهم این روش برنامه ریزی، امکان تجسم برنامه هایی است که در ذهن شما وجود دارد. این به شما این فرصت را می دهد که خلاقیت خود را آزاد کنید و نقشه های ذهنی خود را با یک نقاشی یا نقاشی روی کاغذ بیاورید. این چیزی بیش از یک مدخل خاطره در مورد اهداف شماست.

۴- افزایش احساس رضایت

ما نمی‌توانیم به طور واضح در این مورد اظهار نظر کنیم، اما این فهرست باید تهیه شود تا به مردم احساس رضایت و موفقیت بدهد. با این حال، افرادی در این وسط هستند که بیشتر به لیست کارهای خود نگاه می کنند تا آنچه قبلا انجام شده است! به همین دلیل، بهتر است فهرست کارهای Bolt Journal را مطابق با روحیه خود تنظیم کنید.

یادداشت روزانه و کاربرد آن در رسیدن به موفقیت دفتر خاطرات و کاربرد آن در دستیابی به موفقیت با موفقیت

 

ایده Bolt Journal از کجا آمد؟

رایدر کارول، مخترع مجله بولت، مدتهاست که کار و اهداف خود را با چندین نوت بوک مختلف کنترل کرده است. یک لحظه تصور کنید که به دنیای کارمایی ارل منتقل شده اید. او در کودکی از نظر روانی نامتعادل، مضطرب و دائماً در درس‌هایش عقب‌مانده بود.

در نوجوانی متوجه شد که کم توجهی دارد و به همین دلیل به سختی از عهده کارش بر می آید. در آن زمان، کارول سعی می کرد با استفاده از ترفندهای کوچک، وضعیت روانی خود را بهتر کنترل کند.

ابداع کننده بولت ژورنال رایدر کارول استpx”>

در کالج او از شش دفترچه یادداشت مختلف برای پیگیری همه چیز استفاده کرد. با استفاده از دفترچه‌ها و کلاژها، او در برنامه‌هایش تخیل‌تر بود، اما با نوشتن افکارش روی کاغذ بود که متوجه شد انجام این کار چقدر راحت‌تر است و بنابراین ریشه‌های مشکلاتش را بهتر درک می‌کرد. پس از فارغ التحصیلی از کالج و پس از گذراندن دوره های طراحی وب، مجله Bolt را گردآوری کرد.

مجله پیچ معرفی

تمرکز یا حواس پرتی آفت تکنولوژی در زندگی مردم است. بسیاری از افراد برای رسیدن به اهداف خود تمرکز ندارند و چیزی جز شکست به دست نمی آورند. این ناکامی ها اعتماد به نفس را از انسان سلب می کند و او را به جایی می رساند که معتقد است هیچ کاری نمی تواند بکند.

اما رایدر کارول در کتاب خود به شما توصیه می کند که برای همیشه از شر این توهم خلاص شوید! رایدر کارول اکتشافات شخصی خود را در قالب کتاب برنامه ریزی Bolt Journal در دسترس عموم قرار داده است. او پس از آزمون و خطای بسیار، این روش کاربردی و موثر را برای رسیدن به هر هدفی توسعه داد.

برنامه ریزی به روش بولت ژورنال

خلاصه کتاب Bolt Journal در مورد برنامه ریزی

ردیابی گذشته، سازماندهی حال، طراحی آینده

رایدر کارول

خواندن در ۴۰ دقیقه

>

اگر می خواهید به دفترچه برنامه ریزی، دفتر خاطرات، فهرست کارها و دفترچه یادداشت به طور همزمان دسترسی داشته باشید، این چیزی نیست جز کتاب برنامه ریزی منطقی. T یک مجله نیست! این کتاب و به کارگیری نکات ذکر شده در آن به شما کمک می کند تا حواس پرتی را کاهش دهید و تمرکز خود را افزایش دهید شروع به کار کنید.

خروجی

یک فرد اهداف زیادی دارد، اما بدون برنامه ریزی می توان به آنها دست یافت. نوشتن به شما کمک می کند بهتر بفهمید به کجا می خواهید بروید و چرا به اهداف خود نمی رسید آنها را روی کاغذ یادداشت کنید و از آنها مراقبت کنید. احساسات خود را بنویسید و افکار خود را روی کاغذ بیاورید. این روش به شما کمک می کند تا بهتر روی جایی که در جاده هستید تمرکز کنید.

سوالات متداول

تاریخچه پیچ مدل چیست؟

مجله بولتن یک روش برنامه ریزی است که در آن افراد دفتر خود را با توجه به خلاقیت، اهداف، ایده ها و برنامه هایی که در ذهن دارند علامت گذاری می کنند و از نمادهایی که در ذهن دارند استفاده می کنند. می توانید لیستی از کارهای خود را در این دفتر بنویسید یا در مورد احساسات و افکار خود صحبت کنید.

چگونه Bolt Journal سلامت روان شما را بهبود می بخشد؟

روش بولت ژورنال به افراد کمک می کند تا سفر را با استرس و اضطراب کمتر طی کنند و به هدف خود برسند. بنابراین کاهش استرس تاثیر زیادی بر سلامت روان دارد. همچنین زمانی که به اهداف خود می رسید، از خود رضایت بیشتری خواهید داشت. احساس رضایت نیز می تواند احساس سرزندگی و سلامت روان را به میزان زیادی افزایش دهد.

 

امتیاز دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.