برای دیدن پانداهای زیبا به یک تور مجازی بروید

برای دیدن پانداهای زیبا به یک تور مجازی بروید

مرکز تحقیقات پرورش پاندا چنگدو در چین یکی از مناطقی است که به حفاظت و حفاظت از پانداهای غول پیکر اختصاص یافته است که گردشگران می توانند از آن بازدید کنند.

اولین نسخه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ منتشر و در تاریخ ۱۴۰/۱/۱۴۰ به روز رسانی شد.

زیستگاه طبیعی پانداهای غول پیکر تنها در تعداد کمی از رشته کوه ها در مرکز چین یافت می شود. برای مدت طولانی، این حیوانات یک گونه در خطر انقراض محسوب می شدند. تا سال ۱۹۷۶، شکار و جنگل زدایی تعداد پانداها را به حدود ۱۰۰۰ افزایش داد. مقامات چینی به محض اینکه متوجه این مشکل شدند، اقداماتی را در دستور کار قرار دادند و بیش از ۶۰ پارک با سطح حفاظتی افزایش یافته ایجاد کردند. به لطف این تصمیم، تعداد پانداها تا سال ۲۰۱۶ به ۱۸۶۴ رسید که بیش از دو سوم آنها در مناطق امن زندگی می کنند.

تعداد کل پانداهای جهان، با احتساب آنهایی که در باغ وحش ها هستند، حدود ۲۰۶۰ نفر است. یقه می شوند. امروزه پانداها فقط در چند کوه در مرکز چین زندگی می‌کنند، بیشتر در سیچوان و تا حدودی در شانشی و گانسو. این حیوانات زمانی در ارتفاعات پایین زندگی می کردند. اما با توسعه زمین های زراعی و تخریب همزمان جنگل ها و برخی عوامل دیگر به کوه پناه بردند.

اگرچه تعداد این حیوانات هنوز بسیار کم است. اما آنها دیگر در معرض خطر نیستند و در گروه آسیب پذیر قرار دارند. بسیاری از مراکز تحقیقاتی و پرورشی نقش مهمی در روند حمایت از این حیوانات داشته اند. تیم AirPano از یکی از این مکان‌ها در چنگدو بازدید کرد و اگر این مقاله را دنبال کنید، می‌توانید درباره این حیوانات زیبا بیشتر بدانید و تصاویر پانورامای شگفت‌انگیز پانداها را ببینید.

طبق متون باستانی، پانداها بیش از ۴۰۰۰ سال است که در جنگل های بومی منطقه زندگی می کنند. چنگدو در استان سیچوان در جنوب غربی چین واقع شده است و تاریخ غنی و بناهای تاریخی جالبی دارد. با این حال اول از همه جذابیت دو چندان پیدا کرده است زیرا به گردشگران امکان تماشای خرس های قطبی و سیاه را می دهد. پس از ورود به فرودگاه شهر، عکس‌های این حیوانات به شما یادآوری می‌کنند که آنها را در گوشه و کنار خواهید دید.

اگر اژدها هنوز یک نماد ملی و تاریخی چین است، پس پاندا غول پیکر اخیراً به یک نماد تبدیل شده است و به مشخصه این کشور تبدیل شده است. تصویر یک خرس پاندا بر روی بسیاری از سکه های نقره، طلا و پلاتین چین مدرن حک شده است و حتی تمبری با عکس و نام یک خرس پاندا صادر شده است.

شکارچی ها رسیده اند. خرس پاندا یک حیوان اهلی و تربیت پذیر محسوب می شود و حملات آن به انسان اغلب به دلیل آزار و اذیت انسان است تا خلق و خوی وحشی خود حیوان!

چهره پاندا از نزدیک با چشمان سیاه

مرکز تحقیقاتی پرورش پاندا چنگدو از سال ۱۹۸۷ شروع به کار کرده است. >

پایگاه تحقیقاتی برای بازدیدکنندگان باز است تا بتوانند پول بیشتری برای حمایت از فعالیت های خود جمع آوری کنند. علاوه بر هزینه ورودی، بازدیدکنندگان می توانند برای حمایت از پانداها و تهیه سوغاتی، تی شرت، اسباب بازی و اسناد حمایت مالی کمک کنند.

این پارک به چندین بخش از جمله موزه ها، مراکز اطلاعاتی تقسیم شده است. تبدیل به یک مرکز توانبخشی برای پانداهای آسیب دیده و مناطقی برای پانداها در تمام سنین. این پایه نه تنها برای نگهداری پانداهای غول پیکر، بلکه برای پانداهای قرمز نیز کاربرد دارد. بسیاری نمی دانند که این حیوانات اجداد مشترکی دارند و در ارتفاعات جنگل های کوهستانی چین زندگی می کنند.

پایگاه علمی چنگدو بسیار بزرگ است و بازدید از آن بیش از یک روز طول می کشد. اگر می خواهید در طول بازدید خود زمان داشته باشید تا همه اشیاء را ببینید، باید از وسایل نقلیه برقی استفاده کنید. بهتر است اگر بین ماه می و سپتامبر (اردیبهشت تا شهریور) با تور چین از این مرکز دیدن کنید، در ابتدای مجموعه یا حتی زودتر از آن برسید. حیوانات در ساعات اولیه صبح نسبتاً فعال هستند. اما با افزایش دما، حتی پانداهای پیچیده تر و بازیگوش نیز به خواب می روند و در زیستگاه داخلی خود پنهان می شوند.

در روزهای بسیار گرم، پانداها در شرایط خاصی نگهداری می شوند، حتی اگر زمان رسمی نگهداری آنها در پایگاه باشد. درها را ببندید. خیر، معمولاً تا ساعت ۱۸٫۰۰ در این منطقه هیچ توریستی وجود ندارد.

روند غذا دادن به پاندا نیز در نوع خود جالب است. هر حیوان بالغ به ۳۰ تا ۴۰ کیلوگرم بامبو در روز نیاز دارد. اما رشد چنین مقدار بامبو در پارک های مصنوعی غیرممکن است. بنابراین، پانداها با “پای پاندا” تغذیه می شوند که از الیاف بامبو ساخته شده است. طعم این غذا شبیه پای سیب با آجیل است. حتی کارگران پارک چقدر دوست دارند تلاش کنند!

اجداد پانداها گوشتخوار بودند و پانداهای غول پیکر امروزی در واقع گوشتخوار هستند

به هر حال، پانداها فقط بامبو نمی خورند. اجداد این حیوانات گوشتخوار بوده اند و پانداهای غول پیکر امروزی عملاً گوشتخوار هستند. در طبیعت، این حیوانات از تخم مرغ، پرندگان و حیوانات کوچک، حشرات و لاشه حیوانات تغذیه می کنند. رژیم غذایی آنها منبع مهمی از پروتئین است و رژیم غذایی آنها در درجه اول به بامبو وابسته است.

در طول تکامل، بدن پاندا با گیاه بامبو که به وفور در زیستگاه طبیعی آنها یافت می شود، سازگار شده است. انگشت شست حیوان در واقع یک استخوان کنجد تغییر یافته است که به آن ها کمک می کند در هنگام غذا خوردن حتی نازک ترین ساقه های بامبو را در دستان خود نگه دارند. مری و معده پاندا نیز توسط یک بافت مخاطی ضخیم از تراشه های بامبو محافظت می شود. پانداها عاشق شیرینی هستند و برای رفع نیازهایشان به آنها میوه و سبزیجات می دهند. پانداها عاشق سیب هستند. با این حال، پانداهای قرمز کدو تنبل را ترجیح می دهند.

پانداهای بازیگوش در حال بازی کردن روی درخت “>

تیم AirPano از پانداها عکس‌ها و ویدیوهای پانوراما (۳۶۰ درجه) گرفت. روندی که برای آنها فوق العاده هیجان انگیز بود. پانداها یکی از زیباترین حیوانات دنیا هستند. اما در مقایسه با سگ ها و گربه ها، بسیار کمیاب هستند و همیشه از آنها عکس گرفته نمی شود. تصویر پانوراما از یک بچه پاندا که در پناهگاه حیوانات نوجوانان گرفته شده است به طرز خیره کننده ای منحصر به فرد است. پانداها از تولد تا بزرگسالی ۱۰۰۰ برابر رشد می کنند!

عکاسی از حیوانات همیشه پر از شگفتی است. وقتی دوربین ها خاموش هستند و شما در حال رفتن هستید، توله خرس کوچک ناگهان شروع به پشت کردن می کند. بچه پانداها هر روز حمام می کنند. بنابراین، آنها دوش می گیرند تا دمای بدن خود را کاهش دهند و خنک شوند. نمایشی که هرگز فراموش نخواهید کرد.

بچه پاندا روی درخت در پایگاه تحقیقاتی پرورش پاندای چنگدو چین برای هر یک از پانداهای پایه نام هایی مانند اسکارلت، شیری و … در نظر گرفته می شود و برای پانداها یا گروهی از پانداها نگهبانی در نظر گرفته می شود تا در مواردی که پانداها به پناهگاه یا باغ وحش دیگری منتقل شوند. نگهبان آنها را تا مقصد همراهی می کند و در بازگشت به آنها سلام می کند. جالب است بدانید پانداها سفیران رسمی خود را دارند. از جمله این سفیران می توان به جکی چان بازیگر مشهور جهان، والریا خواننده مشهور روسی و بسیاری از چهره های مشهور چینی و جهانی اشاره کرد.

در حالی که پانداها در شرایط خوبی هستند، این وضعیت از حالت عادی دور است. زندگی پیچیده‌تر این پانداهای غول‌پیکر را می‌توان در منطقه حفاظت‌شده کوهستان دوجیانگیان و مرکز کنترل بیماری، واقع در حدود ۵۵ کیلومتری چنگدو مشاهده کرد. پانداها به دلایل مختلف به این مرکز می آیند. برخی از آنها در این منطقه متولد شده اند و برخی برای درمان در منطقه هستند.

مناطق ویژه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که پانداهای پیر بتوانند راحت‌تر با زندگی مانند طبیعت سازگار شوند. برخی از بخش های ذخیره گاه بسیار شبیه حیات وحش هستند. تنها تفاوت این است که سطح بالاتری از حفاظت از حیات وحش وجود دارد. پایگاه آنقدر بزرگ است که بازدیدکنندگان می توانند یک هفته بدون دیدن یک پاندا راه بروند! آنها حتی محل تغذیه خاصی ندارند و معمولاً کارگران پایگاه از راه دور پانداها را تماشا می کنند و اگر پاندا برای مدت طولانی نتواند غذا پیدا کند، مقداری بامبو تهیه می کنند.

 

امتیاز دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.