آیفون ۱۴ دارای ویژگی جدیدی است که گوشی های سامسونگ ۷ سال پیش از آن برخوردار بودند

آیفون ۱۴با امکانات ۷ سال پیش سامسونت

یکی از ویژگی های احتمالی آیفون ۱۴ سال ها در گوشی های اندرویدی پرچمدار و حتی میان رده بوده است. چرا اپل بعد از سال ها تصمیم به استفاده از این ویژگی گرفت؟

اپل همیشه پروتکل های خاص خود را برای استفاده از این ویژگی در آیفون داشته است. بر این اساس، استفاده از یک ویژگی در گوشی های اندرویدی لزوما به این معنا نیست که آیفون نیز باید از این ویژگی استفاده کند. بنابراین اگر شرکتی مطمئن نباشد که فناوری یا ویژگی خاصی مفید است، آن را به آیفون اضافه نخواهد کرد.

یکی از این ویژگی ها Always-On Screen است و شایعاتی مبنی بر اضافه شدن آن به آیفون به زودی وجود دارد. با این حال گوشی های اندرویدی مدت هاست که به این قابلیت مجهز شده اند. به عنوان مثال سامسونگ در سال ۲۰۱۶ این فناوری را به گوشی های گلکسی خود معرفی کرد.

آیفون ۱۴ احتمالاً دارای صفحه نمایش همیشه روشن است

طبق گزارش بلومبرگ، اپل یک href = “https://gadgetnews.net/584364/ios-16-release-date-features-news-compatible-iphones/”> iOS 16 همیشه روی صفحه نمایش اصول اولیه برای آیفون بعدی نسل آنچه امسال معرفی خواهد شد. این شرکت به زودی از iOS 16 در یک رویداد ویژه WWDC رونمایی خواهد کرد.

ویژگی های آیفون 14

البته، گزارش بلومبرگ به دلیل محدودیت‌های سخت‌افزاری، نمایشگر همیشه روشن (AOD) را فرض می‌کند که فقط در قدرتمندترین اعضای نسخه‌های Pro و Pro Max خانواده iPhone 14 موجود است. قبلاً، پنل‌های LTPO فقط در ساعت‌های هوشمند اپل واچ استفاده می‌شد.

ترکیب فناوری LTPO با پنل‌های قدیمی‌تر به iPhone 14 این امکان را می‌دهد تا اطلاعات ساده‌ای مانند زمان، تاریخ و اعلان‌ها را بدون نیاز به روشن کردن نمایش نشان می‌دهد. علاوه بر این، طبق گزارش‌ها، این پنل‌ها در مصرف انرژی کارآمد خواهند بود.

با این حال، این اولین بار نیست که شایعاتی در مورد صفحه نمایش همیشه روشن در آیفون وجود دارد. سال گذشته نیز شایعات مشابهی در مورد استفاده از این ویژگی در آیفون ۱۳ منتشر شد اما به واقعیت تبدیل نشد.

سامسونگ اولین شرکتی بود که این ویژگی را به دنیای گوشی های هوشمند معرفی کرد. این اتفاق در سال ۲۰۱۶ با خانواده گلکسی اس ۷ رخ داد. از آن زمان، قابلیت AOD به ستون فقرات تمام پرچمداران اندرویدی موجود در بازار تبدیل شده است. امروزه حتی محصولات اندرویدی ارزان قیمت برخی از شرکت ها مانند سامسونگ یا شیائومی به این ویژگی مجهز شده اند.

آیفون 14

باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا اپل بالاخره این ویژگی را به خانواده آیفون ۱۴ اضافه می کند یا خیر!

امتیاز دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.